Genital Estetik

Genital Estetik

Genital Estetik Nedir?

Genital bölge estetiği için başvuran kadın sayısındaki son artış, internet üzerinden çok sayıda ve kapsamlı bilgiye kolayca ulaşılabilmesinden ve kadın dergilerinde konuyla ilgili daha fazla makaleye yer verilmesinden kaynaklanmaktadır. Aslında 20 yıldır çeşitli ihtiyaçlar için yapılan bu ameliyatlar, ülkemizde olmamız sayesinde çok daha fazla kadının var olan sorunlarının doğal olup olmadığı ya da çözümü olup olmadığı konusunda bilinçlenmesine ve bilgilenmesine olanak sağlamıştır. bilgi çağı.

Brezilya ağdasının popülaritesinin artması, genital bölge estetiğinin yükseliş sebeplerinden biri gibi görünüyor. Kasık kıllarının büyük çoğunluğunun alınması, cinsel organların daha az kamufle edilmesi, kadınların dış görünüşlerinin daha fazla farkında olmalarına, cinsel organları konusunda daha bilinçli olmalarına ve ‘normal’ olup olmadıklarının araştırılmasına neden olmuştur. Genital estetik uygulamalarının amacı, genital bölgenin dış görünümünü güzelleştirmek, cinsel uyarılma ve doyumda hem psikolojik hem de fonksiyonel iyileşme sağlamak için tasarlanır.

Genital Bölge Estetik Operasyonları Neden Gereklidir?

Doğum yapma, ilerleyen yaş, menopoz, kullanılmış doğum kontrol hapları, sentetik iç çamaşırı, genital bölgeye ağda-lazer uygulamaları, genital enfeksiyonlar gibi birçok süreç genital bölgenin derisini, dokusunu ve işlevini etkiler. Ergenlik döneminde genital bölge derisinin rengi bozulabilir, genetik ve travmatik faktörlere bağlı olarak asimetrik büyüme, doku artışı, koyulaşma, sarkma ve dış dudaklardan taşma olabilir. Hamilelik sonrası vajinal bölgede genişleme, idrar retansiyonunda azalma, dış genital bölgede renk değişikliği, epizyotomiye bağlı dikişlerde iz kalması
oluşumu, vajinal açıklıkta artış, iç dudaklarda şekil bozukluğu görülebilir. Menopoz döneminde idrar kontrolünde azalma, vajina elastikiyetinde azalma, vajinada kuruluk, iç dudaklarda (dış dudaklarda) bağ ve yağ dokusunda azalma, dolgunluk kaybı ve ciltte kırışmalar görülebilir. Vajinal kuruluk ve idrar kaçırma (idrar kaçırma) en sık görülen menopoz şikayetlerinden biridir. Ancak çoğu zaman utandırıldığı veya çözümü olmadığı düşünüldüğü için bu soruna değinilmemiştir. Tüm bu nedenlerle kişinin sosyal ve cinsel hayatında yaşayabileceği sıkıntı ve özgüven kaybını gidermek için genital estetik operasyonuna ihtiyaç duyulur ve ihtiyaçlara yönelik birçok genital estetik operasyonu yapılır. Genital bölgede rengi koyulaştırmak için “Genital Bleaching”,
Kuruluk ve idrar kaçırmanın önüne geçmek için kişinin ihtiyacına göre lazer uygulamaları tek tek veya toplu olarak yapılabilmektedir.

Genital Bölge Estetik ameliyatları ve uygulamaları nelerdir?

Labioplasti (İç Dudak Düzeltmesi)

labioplasti öncesi sonrası

Genital bölgede büyük dudaklarda yer alan labia minora (Labium minörler) her kadında ırksal ve genetik nedenlerle farklılık gösterebileceği gibi, ergenlik döneminde bölgede oluşan enfeksiyon, kaşıntı, travma gibi nedenler de dudak şeklini etkileyebilir. labium sinirleri ve bu durum kalıcı hale gelebilir. İç dudakların şekil bozukluğu, büyük dudaklardan çıkıntılı, sarkık, uzun, asimetrik, koyu renk kişisel hijyen ve estetik sorunlara neden olabilir. Cinsel ilişki sırasında penisin sürtünmesinden kaynaklanan tahriş ve yaralar cinsel ilişkiyi ağrılı ve ağrılı hale getirebilir. İç dudakların geniş ve uzun kıvrımları arasında biriken vajinal salgılar bölgenin yeterince temizlenmemesine ve kötü kokuya neden olabilir. Ayrıca cinsel bölgesini yeterince güzel ve estetik bulmayanlar,

Labioplasti (iç dudak estetiği) ameliyatının amacı, genital bölgedeki küçük dudakların gereksiz kıvrım ve kıvrımlarını azaltmak, asimetrilerini düzeltmek, mümkün olduğunca dış dudaklardan taşmayacak şekilde yeniden şekillendirmektir. , zevk duygusunu bozmadan doğal ve estetik bir görünüm kazandırmaktır. Labioplasti operasyonu ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürer ve lokal veya genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası 2-4 saat dinlendikten sonra hasta taburcu edilir ve hastanede yatış gerektirmez.

Detaylı Bilgi:  https://www.dryesimyercok.com/labioplasti-ic-dudak-duzeltletme/

Vajinoplasti (Vajina Sıkılaştırma)

Vajinoplasti, vajinal doğum veya ilerleyen yaşa bağlı olarak gerginliği azalan, cerrahi yöntemlerle gevşeyip gevşeyen vajinayı “sıkılaştırmayı” amaçlayan bir işlemdir. Vajina sıkılığı kaybı yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında partnerlerini yeterince hissedememekten, bolluk hissi ve nefes alma sesinden şikayet ederler ve doyumla ilgili sorunlar yaşarlar. Çiftler arasında ciddi bir memnuniyetsizlik sorunu yaratabilen bu durum vajina daraltma operasyonu (vajinoplasti) ile çözülebilir. “Vajinal Gençleştirme” ve “Vajinal gençleştirme” olarak da adlandırılan bu tedavi yönteminde amaç vajinanın genişliğini cerrahi olarak azaltmak, gergin ve gevşemiş vajina dokusunu çıkarmak ve vajina kaslarını özel dikişlerle sıkılaştırmaktır. Ameliyat vajina iç hacminin genişliğine ve ön-arka duvarın sarkma derecesine göre yaklaşık 1-1 dir. 5 saat sürebilir, hastane şartlarında genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası 4-6 saat dinlenme sonrasında hasta taburcu edilebilir veya geceyi hastanede geçirebilir.

Detaylı Bilgi:  https://www.dryesimyercok.com/vajina-daraltma-vaginoplasty/

Lazer Vajina Sıkılaştırma

“CO2 Lazer ile Vajina Daraltma” son yıllarda uygun durumlarda tercih edilen, anestezi gerektirmeyen, ağrısız, 8-10 dakika süren, hastanede yatmayı gerektirmeyen etkili bir uygulamadır. Özellikle yaşla birlikte vajina sıkılığını kaybeden veya ameliyat olmaktan korkan kadınlarda tercih edilir. 6 hafta ara ile 2 seans olarak uygulanan Lazer Vajina daraltma yönteminde istenilen sıkılığın sağlanması ve kalıcı hale getirilmesi için 1-1.5 yıl arayla 1 seans olarak tekrarlanması önerilir. CO2 lazerin termal etkisi ile vajina iç dokularında kolajen sentezini artıran bu uygulama vajina kalınlığını arttırır, G noktasının hassasiyetini ve cinsel uyarımı güçlendirir.

Labia Majora Büyütme

Doğum yapmak, aktif cinsel yaşam, genetik sebepler veya ilerleyen yaş ile birlikte genital bölgedeki büyük dudaklarda sarkma, kırışma ve kırışma görülebilir. Dış dudaklara “hyaluronik asit dolgu” uygulaması ile daha dolgun, pürüzsüz, taze, taze ve genç bir görünüm elde edilir. Anında sonuç veren ve sadece 7-10 dakika süren bu uygulama ağrısız ve acısızdır. Etkinliği ve kalıcılığı en az 3 yıl devam eder.

G Noktası Büyütme

Cinsel ilişki sırasında haz ve orgazm hissini sağlayan G noktası vajinada vajina ön duvarının 3-4 cm ilerisinde yer alır. G noktasının içine “hyaluronik asit dolgusu” enjekte edilmesi, G noktasını yeterince hissedemeyen, cinsel ilişki sırasında haz ve orgazm duygusunu artırmak isteyen kadınlar için oldukça etkili bir uygulamadır. Yaklaşık 10 dakika süren ağrısız ve ağrısız bir işlemdir.

 

 

Klitoral Hoodoplasti

Genital bölgede haz ve orgazm hissine yardımcı olan klitoris çevresindeki fazla deri kıvrımları ve kıvrımları hem genital estetik açısından sorunlara yol açar hem de daha az klitoris hissine neden olur. Hudoplasti operasyonu ile klitorisin kendisine dokunmadan ve fonksiyonunu etkilemeden fazla deri kıvrımları ve kıvrımları alınır ve doğal, güzel, hijyenik ve estetik bir görünüm planlanır. Kliniğimizde yapılan Barbie Labioplasti operasyonunda dış dudakların iç dudakları kapatacak şekilde kapatılmasını sağlamak için Labioplasti operasyonu ile birlikte Klitoral Hudoplasti de yapılmaktadır.

Vajinal Kuruluk ve İnkontinans

İlerleyen yaş, doğum, menopoz ya da hormonal nedenlerle vajinal kuruluk ya da idrar kaçırma sorunu yaşayan kişilerde vajina iç yüzeyine dairesel olarak uygulanan CO2 lazer teknolojisi vajinada yeni kolajen sentezini uyarır, pelvik tabanı güçlendirir, cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. mesane boynunu ve üretrayı destekleyin. Vajinal gençleştirme ve rejenerasyon sağlanır. Vajinal kuruluktan kaynaklanan cinsel ilişkide ağrı ve acı hissini azaltır, cinsel tatmini arttırır, libidoyu güçlendirir. Vajinanın tonu ve gücü artar, esnekliğini geri kazanır. Sadece 8-10 dakika süren ve hastanede yatış gerektirmeyen ağrısız bir uygulamadır. İşlem öncesi vajinaya lokal anestezik krem ​​sürülmesi yeterlidir. 6 hafta ara ile 2-3 seans olarak uygulanması tavsiye edilir.

Detaylı Bilgi:  https://www.dryesimyercok.com/idrar-kacirma-tedavisi/

Genital Bölge Beyazlatma

Doğum kontrol hapı kullanımı, bölgenin derisinin dermatit enfeksiyonu, sentetik iç çamaşırı, evcil hayvan alerjisi ve epilasyon, genital bölge derisinin koyulaşmasına neden olur. Normal bir doğal ten rengi elde etmek ve bölgenin cildinin renk düzensizliklerini iyileştirmek için uygulanan CO2 lazer uygulaması yaklaşık 15-20 dakika sürer, çok ciddi ağrı ve ağrı hissedilmez, önce lokal anestezik krem ​​sürülür, ardından ödem azaltıcı krem ​​ve buz uygulamak yeterlidir.

Detaylı Bilgi:  https://www.dryesimyercok.com/genital-bolge-beyazasyon/

 

 

Jin. Dr. Yeşim Yerçok   ve  Genital Estetik Uygulamaları   için iletişim bilgileri aşağıdadır Fiyat Bilgisi  :

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin

Address: Fenerbahce Mah. Fener Kalamis Cad. Billur Apt. No:5 Da: 9 Kiziltoprak/Istanbul

Randevu Tel: 0216-3851715

E-posta:  info@dryesimyercok.com

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart