Genital Estetik

Genital Estetik

Genital Estetik Nedir?

Son zamanlarda genital bölge estetiği için başvuran kadın sayısının artması internet üzerinden çok sayıda ve geniş bilgiye kolaylıkla ulaşabilme ve  kadın dergilerinin konuyla ilgili makalelere her geçen gün daha çok yer  vermesinden kaynaklanıyor. Aslında 20 seneden beri çeşitli ihtiyaçlardan ötürü yapılmakta olan bu ameliyatlar bilişim çağında olmamız sayesinde çok daha fazla sayıda kadının bilinçlenmesini ve var olan problemlerinin doğal olup olmadığı ya da çaresi olup olmadığı hakkında bilgilenmesini sağladı.

Brezilya ağdasının popülaritesindeki artış, genital bölge estetiğinin  yükseliş nedenlerinden biri gibi gözükmektedir. Kasık kıllarının büyük çoğunluğunun kaldırılması, cinsel organların daha az kamufle edilmesi, kadınların görünümlerinin daha fazla farkında olmalarına, cinsel organları hakkında daha bilinçli hissetmelerine ve ‘normal’ olup olmadıklarını araştırmalarına neden olmuştur. Genital estetik prosedürlerindeki amaç genital bölge dış görünümünü güzelleştirmek ve cinsel uyarım ve memnuniyette hem psikolojik hem de işlevsel olarak iyileşmeyi sağlamak için tasarlanmıştır.

Genital Bölge Estetik Operasyonlarına Neden İhtiyaç Duyulur?

Doğum yapmak, ilerleyen yaş, menopoz, kullanılan doğum kontrol hapları, sentetik iç çamaşırları, genital bölgeye ağda-lazer uygulamaları, genital enfeksiyonlar gibi pek çok süreç genital bölge cildini, dokusunu ve işlevini etkiler. Ergenlik döneminde genital bölge cildinde renk kararması görülebilir, genetik ve travmatik faktörlere bağlı olarak iç dudaklarda asimetrik büyüme, doku artışı, koyulaşma, sarkma ve dış dudaklar içinden taşma oluşabilir. Hamilelik sonrasında vajinal bölgede genişleme, idrar tutma yeteneğinde azalma, dış genital bölgede renk değişikliği, epizyotomiye bağlı dikişlerde skar
oluşumu, vajina açıklığında artış, iç dudaklarda şekil bozukluğu görülebilir. Menopoz döneminde, idrar kontrolünde azalma, vajina elastikiyetinde azalma, vajinada kuruma, labia majora’da (dış dudaklar) bağ ve yağ dokusunda azalma, dolgunluğunu kaybetme ve cildinde buruşma oluşabilir. Vajinal kuruluk ve idrar kaçırma (inkontinans) en sık görülen menopoz dönemi şikayetlerinden biridir. Ancak çoğu zaman utanıldığı veya çözümü olmadığı düşünüldüğü için bu sorun dile getirilmez. Tüm bu sebeplerden ötürü kişi sosyal ve cinsel yaşamda yaşanabilecek sıkıntı ve özgüven kaybını çözümlemek için genital estetik operasyona ihtiyaç duymaktadır ve ihtiyaca yönelik pek çok genital estetik operasyonlar yapılmaktadır. Genital bölgede renk koyulaşması için “Genital Beyazlatma (Genital Bleaching)”, iç dudakları küçültmek için Labioplasti (İç dudak Estetiği), cerrahi yolla vajinayı daraltmak, dış dudaklara hyaluronik asit dolgu uygulamaları veya lazerle vajinayı sıkılaştırma, vajinal
kuruluk ve idrar kaçırmayı önlemek için Lazer uygulamaları kişinin ihtiyacına göre tek tek veya hepsi birlikte yapılabilir.

Genital Bölge Estetik ameliyatları ve uygulamaları nelerdir?

Labioplasti (İç Dudak düzeltilmesi)

labioplasti önce sonra

Genital bölgede büyük dudakların içinde yer alan küçük dudaklar (Labium minörler) ırksal ve genetik nedenlerden ötürü her kadında farklılık gösterebilir, ayrıca bölgede ergenlik döneminde geçirilen enfeksiyon, kaşıntı, travma gibi sebepler de labium ninörlerin şeklini etkileyebilir ve bu durum kalıcı hale gelebilir. İç dudakların şekil bozukluğu, büyük dudaklardan dışarı taşması, sarkık, uzun, asimetrik, koyu renkli olması kişisel olarak hijyen ve estetik açıdan sorun yaratabilir. Cinsel ilişki esnasında penisin sürtünmesiyle oluşan tahriş ve yaralar cinsel ilişkiyi acılı ve ağrlı hale getirebilir. İç dudakların büyük ve uzun kıvrımları arasında biriken vajinal salgılar bölgenin yeterince temizlenememesine ve kötü koku oluşumuna neden olabilir. Ayrıca cinsel bölgesini yeterince güzel ve estetik bulmayan, sorunun farkında olan kadınlar sırf bu nedenle özgüvenini yitirebilir, cinsel ilişki esnasında yeterince rahat olmayabilir.

Labioplasti(iç dudak estetiği) operasyonunda amaçlanan cinsel bölgede yer alan küçük dudakların gereksiz kıvrımlarını ve katlantılarını küçültmek, asimetrisini düzeltmek, mümkün olduğunca dış dudakların içinden taşmayacak şekilde yeniden şekillendirmek ve bu esnada haz duygusunu bozmadan doğal ve estetik bir görünüm vermektir. Labioplasti operasyonu ortalama 45 dk-1 saat sürer, lokal veya genel anestezi ile yapılır. Operasyondan sonra 2-4 saat dinlenmenin ardından hasta taburcu edilir, hastanede yatışı gerektirmez.

Detaylı Bilgi: https://www.dryesimyercok.com/labioplasti-ic-dudak-duzeltilmesi/

Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

Vajinoplasti, vajinal doğum veya ilerleyen  yaş nedeniyle  sıkılığı azalmış, gevşemiş, bollaşmış vajinayı cerrahi yöntemlerle daraltarak “sıkılaştırmayı” amaçlayan bir prosedürdür. Vajinal sıkılık kaybı yaşayan kadınlar cinsel ilişki esnasında eşlerini yeterince hissedemediğinden, bolluk hissi ve hava çıkarma sesi geldiğinden şikayet eder ve tatmin sorunu yaşar. Çiftler arasında ciddi tatminsizlik sorunu yaratabilecek bu durumun vajina daraltma operasyonu (vajinoplasti) ile çözümü mümkündür.  “Vajinal Gençleştirme” ve “Vajinal rejuvenasyon” olarak da adlandırılan bu tedavi yönteminde amaç vajinanın genişliğini cerrahi olarak azaltmak, esnemiş ve bollaşmış fazla vajina dokusunu kaldırıp vajinal kasları özel sütürlerle sıkılaştırmaktır. Operasyon vajinal iç hacmin genişliği v eön-arka duvarın sarkma derecesine göre ortalama 1-1.5 saat sürebilir, hastane şartlarında genel anestezi altında yapılır. Operasyon sonrası 4-6 saat dinlenmenin ardından hasta taburcu olabilir veya geceyi hastanede geçirebilir.

Detaylı Bilgi: https://www.dryesimyercok.com/vajina-daraltma-vajinoplasti/

Lazerle Vajina Sıkılaştırma

“CO2 Lazerle Vajinal Sıkılaştırma” da son yıllarda uygun vakalarda tercih edilen, anestezi gerektirmeyen, acısız, ağrısız, 8-10 dk süren, hastanede yatışı gerektirmeyen etkili bir uygulamadır. Özellikle yaşla beraber vajinal sıkılığını kaybetmiş yada cerrahi olarak ameliyat olmaktan çekinen kadınlarda tercih edilir. 6 hafta arayla 2 seans olarak uygulanan Lazerle vajinal sıkılaştırma yönteminde arzu edilen sıkılığı korumak ve kalıcı kılmak için 1-1.5 yılda 1 seans olarak tekrarı önerilir. CO2 lazerin termal etkisiyle vajinal iç dokularda kollajen sentezini arttıran bu uygulama vajina kalınlığını artırır, G noktasının hissedilirliğini ve cinsel uyarımı güçlendirir. Öğle tatili arasında bile yaptırabileceğiniz ve sonrasında işinize geri dönebileceğiniz, ağrı veya acı hissetmeyeceğiniz Lazerle vajinal daraltma uygulaması güvenlidir ve yan etkisi yoktur.

Labia Majora Büyütme

Doğum yapmak,  aktif cinsel hayat, genetik sebepler veya ilerleyen yaşla birlikte genital bölgede yer alan büyük dudaklarda sarkma, buruşma, kırışma görülebilir. Dış dudaklara “hyalüronik asit dolgu” uygulaması ile daha dolgun, pürüzsüz, taze, diri ve genç görünüm elde edilmektedir. Anında sonuç veren ve sadece 7-10 dk süren bu uygulama acısız ve ağrısızdır. Etkinliği ve kalıcılığı en az 3 sene devam etmektedir.

G Noktası Büyütme

Cinsel ilişki esnasında haz alma ve orgazm duygusunu sağlayan G noktası vajina içinde vajinal ön duvarın 3-4 cm ilerisinde yer alır. G noktasını yeterince hissedemeyen, cinsel ilişkide zevk ve orgazm duygusunu arttırmak isteyen hanımlarda G-noktasına “hyaluronik asit dolgu” enjekte edilmesi oldukça etkili bir uygulamadır. Yaklaşık 10 dk süren ağrısız ve acısız bir prosedürdür.

 

 

Klitoral Hoodoplasti

Genital bölgede haz ve orgazm duygusuna yardımcı klitorisin etrafındaki fazla cilt katlantıları ve kıvrımlar hem genital estetik açıdan sorun yaratmakta hem de klitoral hissin daha az hissedilmesine yol açmaktadır. Hudoplasti operasyonu ile fazla cilt kıvrım ve katlantıları klitorisin kendisine dokunulmadan ve işlevini etkilemeden uygun şekilde çıkartılır, doğal, güzel, hijyenik ve estetik bir görünüm planlanır. Bizim kliniğimizde uygulanan Barbie Labioplasti operasyonunda dış dudakların iç dudakları örtecek şekilde kapanmasını sağlamak amacıyla Labioplasti operasyonu ile birlikte Klitoral Hudoplasti de yapılmaktadır.

Vajinal Kuruluk ve İdrar kaçırma

İlerleyen yaş, doğum, menopoz veya hormonal sebeplerden ötürü vajinal kuruluk ya da İdrar kaçırma şikayetleri olan kişilerde vajina iç yüzüne dairesel olarak uygulanan CO2 lazer teknolojisi vajina da yeni kollajen sentezini uyarır, pelvik tabanı güçlendirir, mesane boynunu ve üretrayı desteklemeye yardımcı olur. Vajinal gençleşme ve yenilenme sağlanır.  Vajinal kuruluğun yarattığı cinsel ilişkide ağrı, acı duygusunu azaltır, cinsel tatmini arttırır, libidoyu güçlendirir. Vajinanın tonusu ve gücü artar, esnekliğini yeniden kazanır. Sadece 8-10 dk süren, acısız ağrısız bir uygulamadır, hastanede yatışı gerektirmez. İşlem öncesi vajina içine lokal anestezi krem sürülmesi yeterlidir. 6 hafta arayla 2-3 seans olarak uygulanması önerilir. Elde edilen yararı korumak ve kalıcı kılmak için 1-1.5 yılda bir 1 seans tekrarlanmalıdır.

Detaylı Bilgi: https://www.dryesimyercok.com/idrar-kacirma-tedavisi/

Genital Bölge Beyazlatma (Genital Bleaching)

Doğum kontrol hapı kullanımı, bölge derisinin dermatit enfeksiyonu, sentetik iç çamaşırları, pet allerjisi ve epilasyon genital bölge derisinin kararmasına sebep olmaktadır. Normal doğal, cilt rengine kavuşmak ve bölge derisinin renk düzensizliklerini iyileştirmek amacıyla uygulanan CO2 lazer uygulaması yaklaşık 15-20 dk sürer, çok ciddi ağrı ve acı hissedilmez, öncesinde lokal anestezik krem uygulanır ve sonrasında ödem azaltıcı krem ve buz uygulaması yapılması yeterlidir.

Detaylı Bilgi: https://www.dryesimyercok.com/genital-bolge-beyazlatma/

 

 

Jin. Op. Dr. Yeşim Yerçok  ile Genital Estetik Uygulamaları Fiyat Bilgisi  için İletişim Bilgileri aşağıdadır:

Ayrıntılı Bilgi ve Randevu için

Adres: Fenerbahçe Mah. Fener kalamış Cad. Billur Apt. No:5 Da: 9 Kızıltoprak/İstanbul

Randevu Tel: 0216-3851715

E-Posta: info@dryesimyercok.com

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart