Lazerle Vajina Sıkılaştırma

Lazerle Vajina Sıkılaştırma

Lazerle Vajina Sıkılaştırma (Vagina Tightening) Nedir?

Her kadın sıkı vajinal kaslara sahip olmak ister. İlerleyen yaş, bir veya birden fazla normal doğum yapmış olmak ve menopoz vajinal sıkılığınızı kaybetmenize, hem sizin hem de eşiniz için sürtünme hissinin azalmasına ve cinsel tatminsizliğe neden olmaktadır. Ayrıca gevşeyen vajina ve bollaşan mesane arka duvarı nedeniyle gülerken, öksürürken, spor yaparken ya da ağır bir şey kaldırırken idrar kaçırmak sizin için bir kabus olabilir.
Lazerle Vajina Sıkılaştırma (Vajinal gençleştirme, Vajinal Rejuvenasyon, Vagina Tightening)) uygulaması normal doğum, ilerleyen yaş ve menopoz nedeniyle vajinal sıkılık kaybı ve bollaşma yaşayan, cinsel ilişki esnasında yeterince partnerini kavrayamama, hissedememe ve tatminsizlik sorunu olan kadınlar için etkili ve yeni bir çözümdür. Femilift Pixel C02 Lazer Teknolojisi son yıllarda tercih edilen , anestezi gerektirmeyen, acısız, ağrısız yeni bir teknolojidir.  Oldukça etkili bu prosedürde vajinal duvarda yeni kollajen liflerin harekete geçmesi, vajinal duvarın kalınlığının artması ve pelvik tabanın güçlenmesi amaçlanır.
Vajinoplasti operasyonu gevşemiş vajina iç dokularının cerrahi olarak kesildiği ve dikişlerle daraltıldığı bir ameliyattır. Lazerle vajina sıkılaştırma ise kesi veya dikiş kullanılmadan uygulanan, vajinal ve üretral kasları sıkılaştırmak için özel lazer teknolojisini kullanan, cerrahi ve invaziv olmayan bir  işlemidir.
Sadece öğle tatili arasında bile yaptırabileceğiniz bu işlem 8-10 dk içinde tamamlanır, 6 hafta arayla 2 seans yaptırmanız tercih edilir. Sonrasında sahip olduğunuz vajinal sıkılığı korumak için  yılda bir tek seans yaptırmanız memnuniyetinizi kalıcı kılacaktır.

Lazerle Vajina Sıkılaştırma Kimlere Yapılır?

Cerrahi olmayan bu uygulama  vajina iç haznesinin genişliğini hisseden, partnerini yeterince kavrayamadığı ve hissedemediği için bolluk ve karşılıklı tatmin sorunu yaşayan ancak ameliyat olmak istemeyen kadınlar için çözüm sunmaktadır. Daha fazla kas tonusu ve kas kontrolune sahip olmanıza yardımcı olan bu prosedürde klasik bir vajinoplastide yaşanan kanama ve anestezi mecburiyeti gibi  ameliyat risklerinin hiç biri yoktur. Var olan tıbbi sorunları nedeniyle ameliyat uygulanamayan kadınlar da cerrahi olmayan bu teknikten yararlanabilirler.

CO2 Lazer Vajinayı Nasıl Sıkılaştırır? 

Kliniğimizde uygulanan Femilift CO2 Lazer teknolojisi vajina içine yerleştirilen özel aparatı sayesinde tüm vajina uzunluğu boyunca uygulanabilir. Vajina içine 360 derece dairesel hareketlerle yönlendirilen lazer ışınları vajinal mukoza ve altında yer alan bağ dokusuna ani ısı enerjisi göndererek kollagen lifleri uyarır, vajinal kasların büzülmesine ve kısalmasına neden olarak vajinal kanal ve üretral kasları sıkılaştırır. Yeni kolajen liflerinin sentezlenmesini uyararak elastikiyeti arttırır ve doğal olarak daha sıkı bir vajinal kanal ve üretra kasları sağlanır. Vajina iç dokusunun kalınlığını ve kanlanmasını arttırır, duyarlılığını ve hassasiyetini yükseltir, libidoyu arttırır, cinsel ilişkide duyarlılığı yükseltir. Ayrıca vajinanın enfeksiyonlara karşı bağışıklık direncini ve kuvvetini yükseltir.

Menopoz döneminde vajinal atrofi yani vajinal kuruluk şikayeti olan kadınlarda vajina içine CO2  lazer uygulaması  vajina içi kan dolaşımını arttırıp mukoza yüzey ve bağ dokusunu uyararak kollajen sentezini, yenilenmeyi ve gençleşmeyi sağlar, kuruluk şikayetlerini büyük ölçüde giderir, libidoyu yani cinsel isteği arttırır.

CO2 Lazer Güvenli Midir?

Karbondioksit lazerler ablatif ve termal etkilere sahiptir. Ablatif yani yıkıcı (destruktif) etki vajina yüzey mukozasında, termal etki ise daha derinlere inerek mukoza altı bağ dokuda geri dönüşümlü küçük hasarlar yapar.  Bu küçük hasarlar sayesinde bölgeye fibroblastlar yani onarıcı hücereler hücum ederek bölgede hızlı bir iyileşme süreci başlar ve doku kendisini yenilemeye çalışır.  CO2 Lazer diğer lazer teknolojilerinden farklı olarak ablatif bir uygulama olduğundan etkisi hemen başlar ve iyileşme süreci olan 5-7 günlük süreden sonra cinsel ilişkiye girildiğinde etkisi hissedilebilir.

Vajina içine uygun güç ve yoğunlukta uygulanan CO2 Lazer sadece vajina yüzey ve mukoza altı dokulara ulaşır ve burada küçük termal hasarlar yaratarak etki gösterir. Bu esnada mesane (idrar torbası), rahim veya yumurtalıklara ulaşamaz, bu nedenle hasar verici bir etki yaratmaz, kişinin üreme yeteneğini etkilemez. Uygulanan dozlar ve benzerleri dermatologlar tarafından cilt soyma, yenileme ve sıkılaştırma etkisi için cilt gençleştirmede kullanılmaktadır, termal hasar geri dönüşümlüdür, kalıcı değildir.

Lazerle Vajina Sıkılaştırma Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Vajina sıkılaştırma için uygulanan acısız ve ağrısız, non invazif bir yöntem olan Femilift CO2 lazer prosedürü 4-6 hafta arayla 2 seans olarak uygulanır, hissedilen sıkılık etkisinin devam etmesi ve kalıcı olması için yılda 1 seans olarak tekrarlanması önerilir. Cerrahi bir prosedür olan vajinoplasti (vajina daraltma) operasyonundan farklı olarak anestezi gerektirmemesi, hastanede yatışa gerek duyulmaması, kanama olmaması, bir öğle tatili arasında bile uygulanabilecek kadar kolay  olması açısından avantajlar sunar. Uygulamadan 5-7 gün sonrasından itibaren cinsel ilişkiye girilebilir, vajina içi kanlanma artışından dolayı kuruluk hissi azalır, tatmin hissi ve libido artışı farkedilir.  Daha önce doğum yapmamış ancak vajina içi bolluk şikayeti olan, menopoza bağlı kuruluk veya idrar kaçırma şikayetleri olan, anestezi alamayan veya anestezi alması sakıncalı olan kişilerde vajinoplasti operasyonuna bir alternatiftir. Vajinoplasti operasyonundan bir miktar daha ucuz olması da tercih sebebi olabilir.

Lazerle Vajina Sıkılaştırma Uygulaması Ağrılı Mıdır?

Uygulamadan yaklaşık 10-15 dakika önce vajina içine lokal anestezik krem sürülür. Vajina içine yerleştirilen özel aparatı sayesinde tüm vajina uzunluğu boyunca dairesel olarak uygulanan Femilift CO2 lazer işlemi esnasında vajina içinde hafif bir baskı hissedilebilir, lazer uygulamanın yarattığı termal yani “ısı” hissi küçük ısırıklar gibi hissedilen hafif batıcı bir his yaratabilir. Ancak bu his kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak ya hiç hissedilmez ya da çok hafif hissedilir. Hissedilen bu rahatsızlık uygulamadan sonra hemen sona erer, dolayısıyla kişi sosyal hayatına dönebilir, arkadaşlarıyla yemeğe gidebilir, işine geri dönebilir veya seyahat edebilir. Ağrı kesici kullanılmasını gerektirmez.

 

Jin.Op.Dr.Yeşim Yerçok ile Femilift CO2 Lazerle Vajinal Sıkılaştırma ve Genital estetik uygulamaları için iletişim bilgileri aşağıdadır:

Adres: Fenerbahçe Mah. Fener kalamış Cad. Billur Apt. No:5 Da: 9 Kızıltoprak/İstanbul
Tel: +90 (216) 3851715
Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart