Genital Estetik Cerrahi

Genital Estetik Cerrahi

Genital Estetik Cerrahi Nedir?

Genital bölgenin görünümü düzeltmek ve güzelleştirmek mümkündür. “Vajinal gençleştirme”, “estetik vajinal cerrahi”, “kozmetik vajinal cerrahi” ve sıklıkla “vajinoplasti”, “labioplasti” olarak adlandırılan cerrahi prosedürler dış genital bölge ve vajinaya daha genç bir görünüm ve sıkılaşmış fonksiyon sağlamak için uygulanmaktadır. Son yıllarda gittikçe talep gören cinsel bölge estetiği kişinin kendine olan öz güveninin artmasında ve sağlıklı bir cinsel birliktelik için oldukça yardımcı cerrahi yöntemlerdir

Genital Estetik Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

Vajinal doğum, yaşlanma, travma veya genetik nedenlerle vajinal doku ve çevresindeki kasların sıkılığı, gerginliği ve gücü kaybedilebilir. Birçok kadın vajinasında gevseklik ve tatminsizlik hissederken erkek partneri de cinsel ilişki esnasında aynı duyguyu hissetmektedir. Labium minör denilen küçük dudaklardaki uzunluk, genişlik, düzgünsüzlük veya doğumdan kaynaklanan vajina girişindeki travmalar da genital bölgenin kötü görünmesine neden olabilir. Bu durum cinsel ilişki esnasında rahatsızlık, kronik ağrı, aşırı hassasiyet ve dar kot/mayo gibi giysileri giymekte sıkıntı yaratabilir. Çoğu kadın bu şikayetlerle yaşayabilir ancak tedavisi ve düzeltilmesi mümkündür.

Vajinal cerrahi operasyonlarda amaçlanan (vajinoplasti) cinsel ilişki esnasında sıkılığı ve tatmini arttırmaktır. Ayrıca cerrahi prosedür esnasında var olan inkontinans (idrar kaçırma) veya pelvik prolapsusa da müdehale edilebilir. Dış genital bölgedeki görünümü düzeltmek, güzelleştirmek içinde labium minörlerin düzeltilmesi yani “labioplasti” yapılmaktadır.

Genital Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Vaginoplasti yani vajinayı daraltma operasyonu genellikle bir veya birden fazla normal vajinal doğum gerçekleştirmiş, zorlu, kilolu bebek doğumu hikayesi olan hanımlara yapılmaktadır. Ancak henüz doğum yapmadığı halde yapısal olarak vajina genişliği olan bayanlara da uygun görüldüğü taktirde yapılabilir. Genellikle şikayet penisi kavrayamama, hissedememe, cinsel ilişki esnasında duyulan bolluk hissi ve hava çıkarma sesi gelmesidir. Bu operasyonda amaçlanan vajinadaki bol kısmı cerrahi olarak çıkartıp daraltmak ve altındaki bağ ve kas dokusunu penisi güzel kavrayacak şekilde sıkılaştırmaktır.

İleri yaşlardaki hanımlarda da zayıflayan bağ ve kas dokusu nedeniyle idrar torbası ve kalın bağırsağın vaginaya doğru bombeleşmesi görülebilir, hasta genellikle idrar kaçırma ve vaginada ele gelen kitleden şikayet eder. Bu hastalara da vaginanın ön ve arka duvarına cerrahi düzeltme yapılır, idrar torbası ve bağırsağın vajen duvarına doğru bombeleşmesi ortadan kaldırılır. Operasyon lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Ancak hastaların konforu, acı duymaması ve operasyonun daha uygun şekilde yapılabilmesi için uyutularak yani genel anestezi altında yapılması tercih edilir. Ameliyat yaklaşık 1-1.5 saat sürebilir, ameliyattan sonra 4-6 saat istirahatin ardından hasta yürüyerek evine gidebilir veya geceyi hastanede geçirebilir. 6 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Genellikle eriyen dikiş iplikleri kullanıldığı için dikişlerinin alınmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Oldukça yüz güldürücü ve memnuniyet verici bir operasyondur.

 

Genital bölgede büyük dudakların iç kısmında yer alan küçük dudaklar yani Labium minörlere yapılan cerrahi düzeltme operasyonuna “labioplasti” denmektedir.

Labioplasti (İç Dudak Düzeltilmesi)Labium Minörler her kadında değişik büyüklükte ve yapıda olabilir, ancak olması gereken normal şekli büyük dudakların içerisinde klitorisin her iki yanından aşağı doğru silik bir halde yer alması ve büyük dudakların dışına doğru taşmamasıdır. Aksi olduğu durumlarda yani vajinayı ve idrar deliğini çevreleyen bu küçük dudakların aşırı büyük, aşırı kıvrımlı ve büyük dudakların içinden dışarı taşacak tarzda uzun olduğu durumlarda gözle görülür estetik şekil bozukluğunun yanı sıra hijyenik ve cinsel yaşamı olumsuz etkileyen durumlar gelişebilir. Bu tip şekil bozukluğu olan hanımların en sık başvurma nedeni cinsel ilişki esnasında partnerine karşı utanma, görünümünden dolayı kendini rahatsız hissetme ve özgüvenini yitirmesinden ötürü cinsel ilişki eyleminden kaçınmadır. Ayrıca büyük dudakların dışına taşmasından ötürü yıllar geçtikçe giderek koyulaşan küçük dudaklar zaman zaman iç çamaşırının sürtünmesi, çamaşır ve mayodan bile fark edilebilecek kabarıklık hali, kişisel hijyenin yapılması esnasında tahriş ve acıma gelişebilir. Küçük dudakların kıvrımlarında biriken akıntı, terleme dolayısıyla oluşan salgılar zaman zaman bölgenin kötü kokmasına neden olabilir. Uzamış kıvrımlar cinsel ilişki esnasında penisin sürtünmesi ve vagina içine doğru germesiyle ilişki esnasında ve sonrasında dokuda mukoza tahriş ve yırtıkları oluşturabilir. Bu durumda yapılan labioplasti operasyonu oldukça işe yaramakta ve memnuniyet vermektedir. Operasyonda amaç: şekil bozukluğuna neden olan doku ve kıvrımların fazla kısımları cerrahi olarak çıkarılır, dudaklara olması gereken şekil verilir. Labioplasti operasyonu düzeltilecek olan kısmın genişliğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Ancak lokal anestezi yani bölgeyi iğneyle lokal uyuşturma esnasında oluşan kanama ve ödem bölgenin simetrik olarak düzeltilmesinde sorun yaratmaktadır. Hastanın konforu, acı duymaması ve operasyonun daha düzgün yapılabilmesi açısından genel anestezi altında yapılması tercih sebebidir. Dudaklara olması gereken uygun şekil verildikten sonra bölge eriyebilen ipliklerle dikilir. Operasyon yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Hasta uyandırıldıktan sonra yaklaşık 2-4 saat odasında dinlendirilir, ağrı ve kanama kontrolü ardından hasta kolaylıkla yürüyerek evine gidebilir. Günlük pansumanları ve reçetesini uygulayan hastanın operasyon bölgesi yaklaşık 8-15 gün içinde iyileşmektedir. 30 günün sonunda bir cerrah eli değmemiş gibi tamamen doğal, güzel ve düzgün bir görüntü elde edilmektedir. Labioplasti operasyonunda uygulanan yeni cerrahi teknikler sayesinde bölgede kanama, şişme, morarma, ağrı gibi durumlar en aza indirilmiştir, hatta çoğu hastada hiç gelişmemektedir.

Bu operasyon henüz cinsel yaşamı başlamamış genç kızlara estetik ve hijyenik sebeplerle de yapılabilir. Operasyon esnasında kızlık zarına dokunulmaz, bekarete zarar verilmez.

Lazerle Genital Estetik Operasyonları Nelerdir?

Son yıllarda gelişen teknoloji uygulamaları sayesinde pek çok operasyonu kolay ve konforlu hale getirebiliyoruz. Genital estetik operasyonları uygularken yararlanabileceğimiz teknoloji aletlerinden biri de Femilift Pixel CO2 Lazer cihazıdır. Özellikle genital bölge beyazlatma (bleaching), Labioplasti, Vajina Sıkılaştırma için tercih edilen Pixel CO2 Lazer uygulaması  idrar kaçırma sorunu olan kişilerde de uygulanmaktadır ve sonuçlar son derece başarılıdır.

Lazerle Genital estetik uygulamaları (Vaginal Rejuvenation, Vajinal gençleştirme) bir kadının mahrem bölgesinin görünümünü ve fonksiyonunu iyileştirerek kendine güven ve rahatlık kazandıran, ayrıca cinsel zevki arttıran kolay uygulanabilir, ameliyatsız çözüm sunan  yöntemlerdir.  Özellikle vulvar yapıların, labia minora, labia majora, mons pubis, perine ve introitusun (vajinal açıklığın) estetik olarak görünümünün güzelleşmesine yardımcı olur. Hastanın özellikleri ve istekleri doğrultusunda yaratıcı tedavi çözümleri sunmaktadır.

Lazerle Vajina Sıkılaştırma (Vaginal Tightening): 

FemiLift Pixel CO2 Lazer adlı FDA onaylı lazer teknolojisi sayesinde vajinal bölgeyi  lazer kullanarak ameliyatsız sıkılaştırmak mümkün. CO2 lazer teknolojisini içeren bu son teknoloji ürünü, minimal invaziv ayakta tedavi sağlayarak kadınsal kaygılara çözüm sunmaktadır. Bu lazer teknolojisi  vajinanızı sıkılaştırmanın yanı sıra, vajinal kuruluk, idrar kaçırma ve düşük libidoyla mücadeleye de yardımcı olabilmektedir. Pixel CO2 Lazer uygulaması vajina içi doku tonusunu geri kazandırır, kan akışını artırarak vajinal duvarları sıkılaştırır, cinsel zevki artırır. Ayrıca mesane (idrar torbası) ve idrar yolunu çevreleyen destekleyici bağları güçlendirerek stress inkontinans (idrar kaçırma) semptomlarını azaltır. Uygulama öncesi vajina içine lokal anestezik krem uygulanır bu nedenle acı verici değildir, ancak uygulama esnasında bir miktar baskı hissedilebilir. Prosedür 10 dakikadan az sürmektedir. Genel olarak 4-6 hafta arayla 2 seans uygulama ve 1 yıl sonra rötüş seansı ile birlikte üç kez lazer yapılması önerilir. İşlemden 5 gün sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz, farklılığı ve sıkılığı  ilk ilişkiden sonra bile hissetmeye başlayacaksınız.

Lazerle Vajina sıkılaştırma maliyeti vajinoplastiden (cerrahi olarak vajina daraltma) bir miktar daha ucuzdur ve en önemlisi ameliyat gerektirmeyen bir uygulama olduğu için daha az invazivdir. Bir öğle tatilinde bile uygulanabilir, sonrasında iş yerinize geri dönebilir, arkadaşlarınızla yemeğe gidebilir ya da seyahat edebilirsiniz.

Lazerle Labioplasti (Laser Reduction Labiaplasty)

Genital bölgede yer alan küçük dudakların (Labia Minora) CO2 Lazerle düzeltilmesidir. Labium minörlerin uzun, sarkık, asimetrik veya koyu olması kadınlarda çok yaygın bir şikayettir, iç dudakların dış dudakların içinden dışarı doğru taşması istenen bir görüntü değildir. Lazerle labioplasti operasyonu ile istenen güzel ve doğal görüntü elde edilebilir, böylece kişisel güven ve  rahatlık sağlanabilir. Kozmetik nedenlere ek olarak, kadınlar egzersiz yaparken, cinsel ilişki sırasında veya dar kıyafetler giyerken sürtünme, rahatsızlık, hijyen gibi fonksiyonel nedenlerden dolayı da labioplastiyi tercih edebilir.

Lazerle Labioplasti operasyonu lokal veya genel anestezi ile uygulanabilir. Cerrahi eksizyon yerine lazer eksizyon uygulanması istenilen bölgenin düzeltilirken daha az kanamasını ve daha az enflamasyon-ödem sayesinde daha kolay iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma (Genital bleaching, Vulva Lightening)

Kadınlarda gebelik sırasında ve yaşlandıkça genital bölge cildinde koyulaşma (hiperpigmentasyon) gelişir.  Femilift CO2 Lazerle genital ağartma (beyazlatma), genital bölgede yer alan labia majora (büyük dudaklar), perianal bölge (anüs etrafı) ve kasık içlerindeki koyulaşmış cildi aydınlatmak için uygulanan bir prosedürdür. Uygulama muayenehanede ve lokal anestezi altında yapılır, genel anestezi gerektirmez. Uygulamadan 20 dk önce bölgeye lokal anestezi krem sürülür. İstenilen bölgeye cildin rengine göre uygun dozda CO2 Lazer atışları yapılır. İstenilen sonucu almak için bir kaç seansa ihtiyaç duyulabilir, tekrarlayan kontrol seanslardan ücret alınmaz. Tedavi edilen bölgeye 5-7 gün süreyle uygulanacak antibakteriyel krem reçete edilebilir. 7 gün cinsel ilişkiden kaçınmanız önerilir. Bölgenin  6 ay boyunca güneşe maruz kalması  kesinlikle önlenmelidir.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi (Üriner incontinans)

Stress İnkontinans yani idrar kaçırma gülerken, hapşırırken, öksürürken veya egzersiz yaparken her yaşta ortaya çıkabilir. Genellikle pelvik fizyoterapi veya ameliyat ile tedavi edilir, ancak günümüzde CO2 Lazer ile acısız, ağrısız, ameliyatsız, hastanede yatışı gerektirmeden de etkili şekilde tedavi edilebilmektedir. Vajina içine uygulanan CO2 lazer tedavisi vajina duvarlarını güçlendirir, vajina mukoza altında yer alan bağ dokusunda kollagen ve elastin fibrilleri uyarır, böylece mesane boynu yükselir, üretra desteklenir. Tedavi klinikte genel anestezi gerektirmeden uygulanır, vajina içine lokal anestezik krem sürülmesi yeterlidir, 10 dakikadan az sürer, ağrı veya acı hissedilmez, bir miktar baskı hissedilebilir. İşlem uygulanmasının ardından kişi işine geri dönebilir, yemeğe gidebilir veya seyahat edebilir. 4-6 hafta arayla 3 seans uygulanması gerekir. Daha sonra etkiyi sürdürmek için her 1-2 yılda bir seansın tekrarlanması önerilir.

Genital Estetik Fiyatları

Cerrahi veya Lazerle Genital Estetik uygulamaları veya Lazerle İdrar kaçırma tedavi ücret bilgisi için kliniğimizi telefonla arayarak veya info@dryesimyercok.com adresine mail atabilirsiniz.

 

Jin.Op.Dr.Yeşim Yerçok ile Genital Estetik Operasyonları ve Lazerle Genital Estetik uygulamaları için iletişim bilgileri aşağıdadır:

Randevu Tel: 0216-3851715

Adres: Fener Kalamış cad. Billur apt. No: 5 Da: 9 Fenerbahçe-Kızıltoprak/ İstanbul

E-Posta: info@dryesimyercok.com

 

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart