Google

Menepoz Sonrası Rehabilitasyon-GSM


İDRAR KAÇIRMAK MI? YAŞAMIN HER DÖNEMİNDE SAĞLIKLI VE ÖZGÜVENLİ HİSSET!

 

Stress Üriner İnkontinans (SUI) aynı zamanda “mesane kontrolü kaybı” veya “istemsiz idrar kaçağı” olarak da bilinir. Milyonlarca kadın bunu tecrübe eder ve SUI sıklığı yaşlandıkça artar. Kontrol kaybı belki çok küçük olabilir. Örneğin, güldüğünüzde, egzersiz yaptığınızda, öksürdüğünüzde veya ağır nesneler kaldırdığınızda sadece birkaç damla idrar kaçırıyor olabilirsiniz. Ya da ani bir dürtü ile karşılaşabilir ve daha tuvalete giderken yolda tutamayıp küçük kazalar yaşayabilirsiniz.

 

Yaşam boyu SUI deneyimlenebilir, genellikle sebep idrarı kontrol etmenize yardımcı olan kaslardaki zayıflama, baskı veya stresin sonucudur. Hormon değişiklikleri de pelvik bölgedeki kas gücünüzü etkileyebilir. Bu nedenle, hamile olan, doğum yapan veya menopoza giren kadınlarda SUI daha yaygındır.

 

Östrojen, menstruasyon yani adet kanamalarınızı düzenlemeye yardımcı olan bir hormondur. Aynı zamanda mesanenizin kontrolune, idrarınızı sağlıklı ve düzgün bir şekilde tutmanıza da sağlar. Menopoza yaklaştıkça, östrojen seviyeleriniz düşmeye başlar. Bu östrojen eksikliği, pelvik kaslarınızın zayıflamasına ve vajina duvarının incelmesine, kurumasına  neden olur. Artık mesanenizi daha öncesi gibi kontrol edemezsiniz. Östrojen seviyeleriniz menopoz boyunca ve sonrasında düşmeye devam ettikçe, SUI semptomları daha da kötüleşebilir.


Eğer mesane prolapsusu varsa vajinanızdan aşağıya doğru bir şişkinlik hissedebilirsiniz. Cinsel ilişki sırasında rahatsızlık ve idrar yaparken problem yaşayabilirsiniz. Geçmekte olan idrarın akışı yavaşlar, idrar torbanızı boşaltmakta güçlü çekebilir, daha sık idrara çıkmanız ve öksürürken, gülerken, hapşırdığınızda, ağır kaldırdığınızda veya egzersiz yaparken az miktarda idrar kaçırabilirsiniz..

 

RİSK FAKTÖRLERİ

 

Doğum yapmak veya Menopoz mesane kontrol problemlerinin tek sebebi değildir. Aşağıdaki sebepler de SUI geliştirme riskinizi arttırır:

Alkol veya kafeinli içecekler, idrar yolu ve mesanenizin enfeksiyonları, Sinir hasarı, Diüretikler veya steroidler gibi bazı ilaçlar, Kronik veya uzun süreli kabızlık,  Aşırı kilolu olmak… vs

 

TEDAVİ

Doktorunuz yaşam tarzı değişiklikleri önererek tedaviye başlayabilir: Örneğin, kafein ve alkol tüketiminizi azaltmanız, kilo vermeniz, pelvik taban kaslarınızı güçlendirmek için Kegel egzersizleri yapmanız semptomları azaltmaya yardımcı olabilir. Aşırı aktif mesanenizi yatıştırmak için antikolinerjik ilaçlar reçete edilebilir. Östrojen ürünleri de idrar yollarını ve vajina sağlığı için yardımcı olabilir. Pelvik kaslarınızın elektriksel stimülasyonu,  mesanenin yeniden kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir.


 Mesane boynunu yükseltip prolapsusu cerrahi olarak düzeltmek SUI tedavisi için en etkili çözümdür ve diğer tedavi biçimleriyle yardım edilemeyen kişiler için düşünülür.

Ancak son yıllarda en az cerrahi operasyon kadar etkili sonuç veren  “Lazerle İnkontinans Tedavisi” noninvaziv, kanamasız, acısız, ağrısız, hastanede yatışı gerektirmeyen, sadece 8-10 dakika içinde gerçekleşen bir uygulama olduğu için tercih sebebidir.

 


Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

 

FemiLift Pixel CO2 Lazer Teknolojisi, yüksek CO2 lazer enerjisi ile derinlemesine etki yaratarak, vajina iç yüzünde hem yeni kollajen sentezi, hem de elastin fiberlerin kasılması sayesinde yeniden yapılanma (rejuvenasyon) sağlar. Long pulse’ın teknolojik avantajı, bu tarz uygulamalarda önem teşkil eden güçlü termal etkidir.


 Femilift Pixel CO2 Lazer, tüm pre-üretral alanı tedavi ederek, vajinal duvarın kalınlığını arttırır. Bu sayede, orta üretranın alt kısmından daha iyi destek sağlanır, pelvik taban güçlenir.  Sonuç olarak, Stress İnkontinans semptomlarını ciddi oranda azaltarak, idrarın daha iyi kontrolünü ve uzun vadeli idrar tutabilme yeteneğini geri sağlamış olur. Menopoz sonrası, hormonlardaki değişimler vajina duvarının daha ince, daha kuru, daha az elastik ve daha yangılı olmasına sebep olur. FemiLift, vajinal duvarı gençleştirir ve kalınlaştırır, doğal kayganlığı arttırır. Tedavi, kaşınma, yanma ve sürtünme gibi rahatsızlık veren semptomları azaltarak, seksüel fonksiyonu iyileştirir.

 

Anestezi gerektirmeyen bu uygulama sadece 8-10 dakika sürmektedir. Acı ve ağrı hissedilmez, istirahat gerektirmez. 6 hafta arayla 2 seans yapılması tercih edilir.  Sonrasında sahip olduğunuz idrar kontrolünü korumak ve kalıcı kılmak için yılda 1.5-2 yılda 1 seans olarak tekrarı önerilir. Öğle tatili arasında bile yaptırabileceğiniz kadar kolay olan bu uygulama %100 güvenli ve son derece etkilidir.


Jin.Op.Dr.H.Yeşim Yerçok ile Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi için İletişim Bilgileri aşağıdadır.
Ayrıntılı Bilgi ve Randevu için: 
Adres: Fenerbahçe Mah. Fener kalamış Cad. Billur Apt. No:5 Da: 16 Kzıltoprak/İstanbul
Tel: +90 (216) 3851715


FEMILIFT

Vajinal Kuruluk ve Rekürent Enfeksiyonlar
FemiLift, vajinal pH ve florayı düzenleyerek; vajinal kuruluk ve tekrarlayan vajinal enfeksiyonların
Neden Alma Femilift?
o Hızlı & Homojen Ugulamalar o Güvenli, Hızlı & Etkili
Vajinal Sıkılaştırmal
Ürogenital atrofi, menopozdan sonra bütün kadınların yaşadığı, vajinal bölgede hassasiyete, cinsel ilişki
Derin Termal Isıtma, Mikroablasyon ve Doku Yenilenmesi İçin Pixel Co2 Lazer
FemiLift, cilt sıkılaştırma ve rejuvenasyonda altın standart olan, fraksiyonel CO2 lazer teknolojisinin gücünü
Doğum Sonrası Karın ve Kalça Çatlağı Tedavisi
Doğumun, kadın vücudunda birçok fizyolojik etkisi vardır.
Menepoz Sonrası Rehabilitasyon-GSM
GSM (Genito-Urinary Syndrome of Menopause), dünya çapında kadınların gittikçe artan bir problemidir.
İdrar Kaçırma
Stres Üriner Inkontinans(SUI) (idrar kaçırma), kadınların büyük bir yüzdesini etkileyen, oldukça yaygın ve
© Copyright 2010 Jinekomed Tüm Hakları Saklıdır. Yasal Uyarı
Powered By Nar Bilişim