Google

Labioplasti (İç Dudak Düzeltilmesi)

Labium minörler yani genital bölgedeki içdudaklar, büyük dudakların arasında yukarıdan aşağı uzanan ince deri kıvrımlarıdır. Her iki yanda ilerleyip yukarıda orta çizgide buluşarak klitorisin üzerinde birleşirler. Aşağı doğru indikçe giderek küçülür ve belirsizleşir. Renk, şekil ve büyüklükleri kişiden kişiye farklı olmakla beraber ırka ve yaşa bağlı değişiklikler gösterebilir.

 

Labioplasti Nedir?


Labium Minörlerin (küçük dudaklar) cerrahi olarak düzeltilmesi operasyonuna LABİOPLASTİ adı verilir. Son yıllarda “Barbie Labioplasti” veya “Barbie Doll Genital Estetik” adıyla popülerlik kazanan Labioplasti operasyonunda amaç genital bölge iç dudakları küçültmek, asimetrisini düzeltmek ve dış dudakların içinde kalacak şekilde yeniden şekillendirmektir.

 

İç dudak sarkması


İç dudakların dış dudaklardan taşması tıbben sorun olmasa da öncelikle estetik görünümü bozmaktadır. Bazı kadınlarda iç dudaklar aşırı sarkık, asimetrik ve büyük olabilir. Nedeni yapısal olmakla birlikte sonradan da gelişebilir. Bu durum pek çok kadına rahatsızlık vermekte ve partnerlerine karşı kendilerini yeterince rahat hissedememektedir. Küçük dudakların fazla doku kıvrımlarından dolayı cinsel ilişki esnasında penisin germesiyle oluşan sürtünme ve tahriş nedeniyle  cinsel ilişki ağrılı ve acı verici hale gelebilir. Ayrıca iç dudakların fazla kısımlarının terlemesi, yeterince temizlenememesi kötü koku oluşmasına, hijyenik problemlere, çamaşıra değen kısımlarda kuruluk ve tahrişe neden olabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı genital bölgesini estetik bulmayan, hijyenik problemlerin yanısıra cinsel ilişki esnasında sıkıntı yaşayan, utanan kadın kendine güvenini kaybedebilir, cinsel soğukluk ve orgazm güçlüğü çekebilir. Bu durum basit bir cerrahi işlem ile düzeltilmektedir. Bu cerrahi işlem sayesinde sarkık, uzun ve giderek koyu bir renk alan iç dudaklar yeniden normal görünümüne kavuşmaktadır. 

 

Kimlere uygulanabilir

Labioplasti operasyonu estetik ve hijyenik kaygıları olan her kadına yapılabilir. Bu operasyon kesinlikle kızlık zarına zarar vermez, hamile kalmaya veya doğum yapmaya engel değildir, cinsel ilişkiyi ya da orgazmı etkilemez. İdrar yapma ile ilgili bir sıkıntıya sebep olmaz.

 

Labioplasti operasyonu nasıl yapılır?

Labioplasti operasyonu lokal veya genel anestezi altında steril şartlarda uygulanmaktadır. İç dudaklar uygun şekilde düzeltilerek dış dudakların içerisinde kalması sağlanır. Ameliyat yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir. Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikiş materyalleri kullanıldığı için dikişler genellikle alınmaz, kendiliğinden erir ve düşer. Doktorunuz tarafından önerilen tedaviyi uygulamanız ve kişisel hijyen kurallarına dikkat etmeniz yeterlidir. Çok ciddi bir ağrı veya sızı yaşanmaz. Hastanede yatmayı gerektirmez. İyileşmesi 1 hafta içerisinde gerçekleşmektedir. Dışardan bakıldığında ameliyat izi belli olmaz. Operasyondan 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. 

Labium minorler (küçük dudaklar) son derece kanamaya müsaittir. Dudaklara şekil verilirken kanlanması düşünülmeli, uygun şekilde kanama kontrolü sağlanmalı ve uygun sutür materyalleriyle dikilmelidir. Bölgeye doğal bir şekil verilmeli, klitoris bölgesinde dikkatli olunmalı, dudaklar tamamen ve derinden çıkarılmamalıdır. Genital bölge bir bütün olarak değerlendirilmeli, göze hoş gelmeyecek doku kıvrımları ve kırışıklıklar da düzeltilmelidir. Bu nedenle herhangi bir komplikasyon ve hoşnutsuzlukla karşılaşmamak için genital estetik konusunda yeterince tecrübesi olmayan  ve özellikle genital bölge konusunda profesyonelliği olmayan hekimler tarafından genital estetik operasyonlar yapılmamalıdır.

 


Jin. Op. Dr. Yeşim Yerçok ile 

Labioplasti İçin İletişim Bilgileri Aşağıdadır.
Randevu ve Fiyat Alabilirsiniz.

Adres:

Fener Kalamış cad. Billur apt. No:5 Da:16 Kızıltoprak/ İSTANBUL

Telefon:

+90 216 385 17 15

E-Posta:

GENİTAL ESTETİK

Genital Bölge Beyazlatma
son yıllarda genital-anal bölgedeki cilt rengini açmak ve kalıcı sonuçlar için CO2 lazerle Vulvar / Anal ağartma teknolojisi tercih edilmektedir.
İdrar Kaçırma
Gülerken, öksürürken veya hapşırdığınızda idrar kaçırma problemi yani Stress İnkontinans (SUI) için son yıllarda uygulanan "Lazerle İdrar kaçırma Tedavisi" kanamasız, acısız, ağrısız, hastaneden yatışı gerektirmeden sadece 8-10 dakika içinde gerçekleşen etkili bir uygulama olduğu için tercih sebebidir.
Labioplasti (İç Dudak Düzeltilmesi)
Barbie Bebek estetiği, Barbie Doll Genital Estetik adıyla son yıllarda popülerlik kazanan "Labioplasti" operasyonda amaç genital bölge iç dudakları doğal ve uygun şekilde düzelterek dış dudakların içinde kalacak şekilde yeniden şekillendirmektir.
Vajinoplasti (Vajina Daraltılması)
Vajinoplasti operasyonu (Vajinal Gençleştirme, Vajinal Rejuvenasyon) vajinanın daraltılması veya sıkılaştırılması amacıyla vajina içine yapılan cerrahi işleme denir.
Kızlık Zarı Tamiri
Kızlık zarı dikimi,kızlık zarı tamiri yani hymenoplasti operasyonu için kişinin ne zaman veya kaç defa cinsel ilişkiye girdiğinin önemi yoktur.
Genital Estetik
Son yıllarda gittikçe talep gören cinsel bölge estetiği kişinin kendine olan özgüveninin artmasında ve sağlıklı bir cinsel birliktelik için oldukça yardımcı cerrahi yöntemlerdir. Genellikle vajina daraltma operasyonu (vajinoplasti) veya küçük dudakların tamiri dediğimiz labioplasti yapılmaktadır.
© Copyright 2010 Jinekomed Tüm Hakları Saklıdır. Yasal Uyarı
Powered By Nar Bilişim