Google

Doğum Sonrası Karın ve Kalça Çatlağı Tedavisi


Hamilelik döneminde hormonal değişimler, kilo artışını takiben cildin hızla gerilmesi  ciltte yüzde lekelere ve karın, kalça, meme, kollar ve  basenlerde çatlaklara sebep oluyor. Hızlı ve  fazla kilo alan kadınlarda, özellikle gebeliğin 5.  Ayından sonra çatlaklar belirginleşmektedir. Karın çatlakları açık ten renkli kadınlarda,  lekelenmeler ise esmerlerde  daha belirgindir.Derinin çatlaması bir çeşit yırtılmadır, yani derinin hızlı ve aşırı gerilmesine bağlı olarak  cildin elastin ve kolajen dokularındaki tahribat sonucunda ortaya çıkmaktadır. Çatlaklar ilk oluştuklarında pembemsi görünümde olmasına rağmen  zamanla  mora dönüşebilir, yıllar geçtikçe  soluklaşarak beyazımsı hal alır. Çatlaklar aynı zamanda deride kabarık veya çukurlaşma şeklinde görüntü bozukluğuna da neden olabilir.


Çatlaklar özellikle açık tenli kişiler, gelişme çağında ani kilo alan ve hızla boyu uzayan gençler, doğum nedeniyle karnı gerilen anneler ve genetik yatkınlığı olan kişilerde sık görülür. Uzun süreli kortizonlu krem kullananlar ve sistemik kortizon tedavisinde olan kişiler çatlak gelişmesi açısından risk grubundadır.  Gebelik öncesinde spor yapanlarda ve sigara içmeyenlerde çatlaklar daha az görülür.


Gebelikte Karın Çatlakları ve Lazerle Tedavisi:


Gebelik döneminde çatlak oluşmasını tamamen önleyecek bir yöntem bulunmamaktadır. Dengeli beslenmek, hızlı kilo alıp vermekten kaçınmak, düzenli  egzersizler, vücudun nemlenmesine önem vermek çatlakların oluşumunun azalmasında etkilidir. 


Çatlakların başlangıç evresinde görünümü  soluk kırmızı veya mordur. Bu aşamada dokuda kan dolaşımı artmıştır. Dokuda düzensiz salgılanan kolajen ve elastin üretimi tedaviyle kontrol altına alınabilecek düzeydedir. Bu evrede yapılacak tedaviler yüz güldürücüdür. Daha sonra kırmızı görüntü kendini beyaza bırakır. Beyaz aşamada yapılan tedaviler daha zor ve uzun sürede yanıt alınabilecek tedavilerdir. Ama yine de tedaviye her safhada başlamakta fayda vardır.


Femilift Pixel CO2 Lazer Teknolojisi ile cildin kollajen ve elastin dokusu yeniden yapılandırılır, cilt sıkılaşıp toparlanır, çatlakların görünümü iyileşir, cilt normal rengine döner, ciltteki çöküntülerin görünümü düzelir. Uygulamanın çatlakların görünümü iyice düzelene kadar  4-6 hafta arayla 3-4 seans olarak yapılması önerilir.


Gebelikte Cilt Kararması ve Lazerle Tedavisi


Hamilelik döneminde kadınların yaşadığı cilt sorunlarından biri de lekelenmelerdir. Lekeler esmerlerde daha belirgindir. Gebeliğin erken dönemlerinde başlar, lohusalık dönemlerinde şiddeti hafifler. Hormonal değişim ve genetik faktörler lekelere zemin hazırlar. Lekelenme alın, yanaklar, burun, çene gibi yüz hatlarında bölgesel veya yaygın olabileceği gibi genital bölgede kararma olarak da kendini gösterebilir.  


Femilift Pixel CO2  Lazer ile yüzdeki lekelerin renginde açılma sağlanırken aynı zamanda cilt parlak, homojen ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. %100 güvenli ve etkili olan bu yöntemde 4-6 hafta arayla 1-2 seans uygulanması önerilir. Genital bölgede kararma olan bölgeye uygulanan CO2 lazer sayesinde sadece 1-2 seansta arzu edilen normal cilt rengine kavuşulabilir. Yaklaşık 20 dk sürer, bölgeye önceden lokal anestezi uygulanması yeterlidir, ağrı veya acı hissedilmez.

Jin.Op.Dr.H.Yeşim Yerçok ile  Gebelik Çatlağı ve Cilt- Genital Bölge Kararması nedeniyle Femilift Pixel CO2 Lazer Uygulamaları için İletişim Bilgileri aşağıdadır. Ayrıntılı Bilgi ve Randevu için: 

Adres: Fenerbahçe Mah. Fener kalamış Cad. Billur Apt. No:5 Da: 16 Kzıltoprak/İstanbul

Tel: +90 (216) 3851715

 

 

Jin. Op. Dr. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 

FEMILIFT

Vajinal Sıkılaştırmal
Ürogenital atrofi, menopozdan sonra bütün kadınların yaşadığı, vajinal bölgede hassasiyete, cinsel ilişki
İdrar Kaçırma
Stres Üriner Inkontinans(SUI) (idrar kaçırma), kadınların büyük bir yüzdesini etkileyen, oldukça yaygın ve
Doğum Sonrası Karın ve Kalça Çatlağı Tedavisi
Doğumun, kadın vücudunda birçok fizyolojik etkisi vardır.
Neden Alma Femilift?
o Hızlı & Homojen Ugulamalar o Güvenli, Hızlı & Etkili
Vajinal Kuruluk ve Rekürent Enfeksiyonlar
FemiLift, vajinal pH ve florayı düzenleyerek; vajinal kuruluk ve tekrarlayan vajinal enfeksiyonların
Derin Termal Isıtma, Mikroablasyon ve Doku Yenilenmesi İçin Pixel Co2 Lazer
FemiLift, cilt sıkılaştırma ve rejuvenasyonda altın standart olan, fraksiyonel CO2 lazer teknolojisinin gücünü
© Copyright 2010 Jinekomed Tüm Hakları Saklıdır. Yasal Uyarı
Powered By Nar Bilişim